Електронне врядування: всесвітнє дослідження Організації Об’єднаних Націй, 2010

Програма Організації Об’єднаних Націй з електронного врядування розглядається як складник програм з соціального розвитку та розвитку людини. Електронне врядування в цьому контексті розглядається як таке, що надає можливості та демонструє готовність урядових структур використовувати інформаційно-комунікативні технології для удосконалення обслуговування громадян на основі покращання їхніх знань та поінформованості. При цьому під можливостями держави розуміють фінансову спроможність, готовність інфраструктури та спеціалістів, наявність регуляторної політики, адміністративної та системної спроможності. Бажання уряду надавати інформацію та знання громадянам – є свідченням його готовності та відданості цим принципам.
Такі підходи покладені в основу Всесвітнього дослідження стану електронного врядування, що регулярно проводиться Організацією Об’єднаних Націй. За результатами дослідження 2010 р. найкращі показники щодо стану електронного врядування мають такі країни: Республіка Корея (0,8785), США (0,8510), Канада (0,8448), Велика Британія (0,8147), Нідерланди (0,8097), Норвегія (0,8020), Данія (0,7872), Австралія (0,7863), Іспанія (0,7516), Франція (0,7510).
За даними цього дослідження, Україна має показник 0,518. Середньосвітовий показник – 0,441. За рівнем розвитку електронного врядування Україна знаходиться на 54 місці з-поміж 184 країн, що досліджувалися. Більш детальну інформацію щодо результатів дослідження – див.:http://www2.unpan.org/egovkb/egovernment_overview/index.htm

Опубліковано у Програма сприяння парламенту | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.