Звернення Української бібліотечної асоціації до бібліотек – учасниць мережі ПДГ

Шановні працівники бібліотек – учасниць мережі ПДГ!
Головний тренінговий центр Української бібліотечної асоціації планує 1-4 березня 2011 року провести фокус-семінар для тренерів регіональних тренінгових центрів для бібліотекарів за програмою “Бібліоміст”.
Водночас передбачається запросити додатково 6 тренерів з числа тих, хто проводить навчання за темою “Організація доступу до інформації органів влади у бібліотеках” та сприяє розвитку мережі ПДГ.
Відбір цих додаткових учасників буде здійснено шляхом моніторингу, зокрема будуть враховуватися активності окремих областей у розбудові мережі ПДГ, активностей на мережевому блозі УБА за адресою https://govinfolibrary.wordpress.com/, готовності до обміну досвідом та презентацій успішних педагогічних практик.
Бажаємо усім успіхів у роботі та запрошуємо активно відвідувати мережевий блог та залишати на ньому коментарі!
І.О.Шевченко, президент УБА

Опубліковано у Програма сприяння парламенту | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Звернення Української бібліотечної асоціації до бібліотек – учасниць мережі ПДГ

 1. Первомайська РЦБС коментує:

  Одним з пріоритетів в діяльності Первомайської ЦРБ є питання пошуку та втілення найефективніших шляхів розширення доступу громадян України до законотворчого процесу. Для досягнення цієї мети ЦРБ стала учасником Мережі Пункту доступу громадян до офіційної інформації .

  Пункт доступу громадян до офіційної інформації був створений в ЦРБ та має назву: «Бібліотека і влада» , де розміщено : плакат
  «Дізнайтесь про діяльність органів державної влади» , буклети, пам’ятки, брошури , диски , що надані УБА. Знайомлячись з даними матеріалами, відвідувачі можуть впливати на законотворчий процес ще на стадії підготовки законопроекту, тим самим стаючи активними учасниками процесу законотворення.

  З Програмою стажування у Верховній Раді України було ознайомлено студентів КІРУЕ, крім того були заповнені та відправлені заявки на участь (заочно) в круглому столі до Комітету з питань соціальної політики та праці Верховної Ради України на тему « Реалії та перспективи подолання бідності в Україні».
  Українська Гельсінська спілка спільно з Міжнародним жіночим правозахисним Центром «Ла Скала – Україна» 3-4 вересня 2010 року в Києві проводила тренінг для представників правозахисних організацій з питань протидії гендерної дискримінації. В Пункті доступу громадян до інформації були представлені матеріали для ознайомлення . Було подано заявки. Прийняла участь у роботі тренінгу голова правління Асоціації жінок – виборців «Ініціатива» Григоренко А.І. .
  Ефективним кроком в діяльності бібліотек на шляху до вирішення проблеми по популяризації інформаційних ресурсів українського Парламенту та розпоряджень органів державної влади є їх упорядкування на інформаційному стенді та доступність для всіх відвідувачів.
  Робота бібліотек району по забезпеченню прозорості рішень державних та місцевих органів влади здійснюється за такими напрямками:
  – інформаційна підтримка органів влади;
  – інформування та просвітницька робота серед населення.
  У 2010 році в фонди районної бібліотеки райдержадміністрацією надано 96 нормативно-правових документів. Інформацію про них систематизовано в папках та на електронних носіях.
  Постійно збираються, зберігаються та надаються у користування документи з питань діяльності місцевих органів влади шляхом створення тематичних тек :«Природа».»Медицина», «Історія», «Освіта» та інші. У ЦРБ сформовано фонд офіційних документів, який поповнюється щоквартально , він складається з :
  – офіційних видань районної адміністрації та органів місцевого
  самоврядування;
  – опублікованих документів (статистична інформація про стан економіки,
  екології, здоров’я, демографії, освіти, культури та інших напрямків);
  – неопублікованих видань;
  – графіків прийому громадян керівниками РДА та депутатами районної ради, керівниками інших установ та організацій.
  Налагоджено облік офіційних матеріалів і користувачів даної інформації та
  вивчається ефективність цієї роботи.
  На замовлення органів влади, громадських організацій протягом року виконувались тематичні довідки , складались інформаційні списки, готувалась оперативна інформація про нові публікації різноманітної тематики .
  Бібліотеки – філії у 2010 році зміцнили свої позиції та довели свою значущість місцевій громаді у сьогоденні, ставши центром ділової та правової інформації . В кожній бібліотеці – філії виділена тематично – інформаційна зона «Влада інформує», де знаходяться графіки виїзних прийомів голови райдержадміністрації, його заступників, керівників структурних підрозділів , голови районної ради та сільського голови. Це дає можливість місцевій громаді своєчасно на місці вирішувати власні нагальні питання. Крім того матеріали сесій сільської ради в теках «Влада і громада» , в інформаційних зонах та тематичних поличках представлені Закони України та інші публікації про роботу місцевих органів влади опубліковані в періодичній пресі . Бібліотеки – філії бачать своє завдання у створенні Банку даних про роботу районних служб, державного центру зайнятості, паспортного стола та інших організацій . Ця інформація обновляється систематично і є цікавою для мешканців села . Більшість завідуючих бібліотеками – філіями встановили професійні зв’язки з місцевими органами влади, депутатським корпусом та членами виконавчого комітету Громадська думка про роботу сільської ради., отримана в бібліотеці під час прямого спілкування та ознайомлення з документами , допомагає виявити місцеві проблеми та своєчасно їх вирішувати. Таким чином, бібліотека є посередником між громадою та владою.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.