Прес-конференція «Електронне місто – шлях до європейських стандартів»

12 травня в Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаєва в рамках святкування Дня Європи в Україні відбулася прес-конференція «Електронне місто – шлях до європейських стандартів», присвячена питанням реалізації міської програми «Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки», а саме – організації доступу громадян до електронних адміністративних послуг у бібліотеках міста та підготовці кадрів в навчальних закладах для реалізації цієї програми.

У конференції взяли участь перший заступник Миколаївського міського голови Андрієнко Ю.Г., депутат Миколаївської міськради, голова ради Миколаївської обласної громадської організації «Регіональний центр підтримки електронного управління» Худяков В.Ю., директор Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаєва Тверда Т.В., проректор з науково-організаційній роботи Миколаївського Політехнічного інституту Гончаров І.М., представник Асоціації інформаційних технологій «ІТ-Україна» Береславський А.О., регіональний представник програми «Бібліоміст» в Миколаївській області Руденко-Кардаш Л.Ю., журналісти, представники громадськості.
Відкрив конференцію перший заступник Миколаївського міського голови Андрієнко Ю.Г. Він розповів, що в 2010 році для прискорення впровадження технологій електронного урядування та електронної демократії і системи управління якістю адміністративних послуг в органах місцевого самоврядування сесія Миколаївської міської ради прийняла міську програму «Електронне управління та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки». Мета конференції – проінформувати всі зацікавлені сторони, громадян міста про важливі етапи реалізації програми.

Перша частина прес-конференції була присвячена підписанню Меморандуму про співпрацю між Центральною бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького та Регіональним центром підтримки електронного урядування.
Голова ради Миколаївської обласної громадської організації «Регіональний центр підтримки електронного урядування» Худяков В.Ю. зазначив, що у 2010 р. у м. Києві було створено Національний центр підтримки електронного урядування з метою забезпечення координаційно-організаційної, навчально-методичної, консультативної, просвітницької підтримки органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, бізнесу та громадських організацій щодо впровадження та застосування технологій електронного урядування. У Миколаївському регіоні функцію координації робіт, поширення передового досвіду та просування пілотного проекту з електронного урядування Національного ЦПЕУ «Звернення громадян» здійснює Миколаївська обласна громадська організація «Регіональний центр підтримки електронного урядування» (РЦПЕУ), яка готова співпрацювати з бібліотеками міста в апробації елементів електронного урядування.
Директор Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаєва Тверда Т.В. нагадала, що бібліотека – один із виконавців міської програми. У 18-ти бібліотеках-філіалах Централізованої бібліотечної системи для дорослих міста планується відкрити публічні точки доступу до електронної системи документообігу.

В ході прес-конференції відбулася передача головою ради РЦПЕУ Худяковим В.Ю. директору Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Твердій Т.В. 5-ти ключів цифрового підпису. Застосування цифрового підпису в електронному документообігу забезпечить сприятливі умови запровадження та ефективного використання технологій електронного управління. Цифровий підпис є обов’язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора і особи, яка підписує документ, іншими суб’єктами електронного документообігу. Впровадження системи цифрового підпису захистить учасників інформаційного обміну від нав’язування неправдивої інформації.
Підписаний Меморандум передбачає координацію зусиль у розширенні вільного доступу до Інтернету і просуванні механізмів електронного управління для звернення фізичних та юридичних осіб в органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в електронній формі через точки доступу, які відкриваються в Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького і бібліотеках-філіалах № 2, 9, 12, 18 Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва.
Регіональний представник програми «Бібліоміст» у Миколаївській області Руденко-Кардаш Л.Ю. повідомила, що програма «Бібліоміст» підтримує інновації бібліотек, спрямовані на розвиток електронних послуг. Участь Центральної бібліотеки у програмі «Бібліоміст» дає додаткові можливості для організації в бібліотеках міста точок доступу для городян до електронного документообігу та електронного урядування.

Друга частина прес-конференції була присвячена досягнутій угоді та підписанню договору про співпрацю між Асоціацією «ІТ-Україна» та Миколаївським Політехнічним інститутом про наукову, технологічну та кадрову співпрацю у сфері інформаційних технологій та підготовці фахівців для програм міського розвитку.

Опубліковано у Пункт доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.