Слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності

18 травня 2011 р. Українська бібліотечна асоціація (УБА) взяла участь у Слуханнях у Комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності «Розвиток сільських бібліотек як інформаційних і культурних центрів». У слуханнях взяли участь народні депутати України, представники центральних органів влади і місцевого самоврядування, національних, обласних, районних і сільських бібліотек з різних регіонів України, громадських організацій і благодійних фондів та ін.
Від Української бібліотечної асоціації взяли участь віце-президенти УБА Л.І.Ковальчук та Т.І.Вилегжаніна, член Президії  Коваленко Р.М., голова Рівненського обласного відділення УБА Ярощук В.П., виконавчий директор УБА Сошинська Я.Є. та ін.
УБА вже не вперше активно долучається до законотворчих процесів у бібліотечно-інформаційній сфері та лобіює інтереси бібліотек, бібліотекарів і користувачів, бере участь у Комітетських і Парламентських слуханнях, засіданнях Кабінету Міністрів України, веде офіційне листування з органами державної влади і управління  тощо.
Л.І.Ковальчук у виступі, зокрема, наголосила на необхідності внесення до Державного і місцевого бюджетів захищених статей на комплектування бібліотечних фондів, відміни тендерних процедур при закупівлі книжкових, періодичних видань та електронних ресурсів для бібліотек, модернізації матеріально-технічної бази бібліотек та активізації їх підключення до мережі Інтернет, вирішення кадрових питань.
У виступах партнерів УБА з проектної діяльності  М.Новака (Програма «Бібліоміст»), Е.Валентайн (Програма сприяння Парламенту ІІ), О.Коваль (ГО «Форум видавців») зазначалося, що бібліотеки і бібліотекарі є надійними партнерами в демократичному, культурному і освітньому розвитку держави.
Інформацію з сайту Верховної Ради України читайте тут.

Опубліковано у Верховна Рада, Програма сприяння парламенту | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності

  1. ЛАРИСА ПОГРЕБНОВА коментує:

    Добрий день! Пройшов рік після Слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності «Розвиток сільських бібліотек як інформаційних і культурних центрів».Одним з ухвалених рішень було “Розглянути питання щодо повернення сільських і селищних бібліотек, які були передані на утримання сільських рад, у централізовані бібліотечні системи, їхнє фінансування. Чи розглядалося данне питання?Яким чином можно довести голові районної державної адміністрації, що держава підтримує централізовані бібліотечні системи. Чи є відповідні рішення. Питання децентралізації хвилює не лише нашу ЦБС. Буду вдячна.

  2. Еліна Бойко коментує:

    Добрий день! Скажіть, будь-ласка, чи є відеоматеріали зі слухань у Комітеті Верховної Ради з питань культури і духовності? Я знайшла лише сюжет Нового каналу про цю подію. Якщо у Вас є інші відео, поділіться, будь-ласка, посиланням на них! Буду дуже вдячна!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.