Учасникам Мережі ПДГ

За ініціативи народних депутатів України: А.В.Шевченка (Голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації), В.І. Ландіка, О.А.Бондаренко та Ю.Р.Мірошниченка розпочата інформаційна кампанія (Road-Show), спрямована на популяризацію та донесення до громадян України основних принципів Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Команда парламентарів та експертів здійснює серію поїздок Україною і проводить публічні заходи (Громадські презентації) із максимальним залученням місцевої влади та громадських активістів.
Пропонуємо Вам та Вашій громаді взяти участь у такій громадській презентації, що проходитиме у Регіоні.
Програма сприяння Парламенту регулярно надсилатиме відомості та необхідну контактну інформацію про найближчу Громадську презентацію Закону “Про доступ до публічної інформації”. (Просимо стежити за повідомленнями.)
Отримавши інформацію про запланований захід, просимо розповсюдити її представникам Вашої громади, всім зацікавленим особам, і, безумовно, працівникам Вашої бібліотеки. Для уточнення деталей, просимо Вас скористатися наданим контактним телефоном представника місцевої влади, відповідального за цей захід в регіоні.

Найближча Громадська презентація Закону
“Про доступ до публічної інформації” відбудеться
26 травня 2011 р. у м. Чернівці, в приміщенні ОДА (м.Чернівці, вул.Грушевського, 1) о 12.00.
Контактний телефон Управління відділу внутрішньої політики ОДА: +38037 255 09 59

Проведення наступної Громадської Презентації заплановано в Івано-Франківську – детальна інформація буде повідомлена пізніше.
Дякуємо Вам за співпрацю і сподіваємось на участь бібліотек Чернівецької області в цьому заході.

Опубліковано у Верховна Рада, Пункт доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Учасникам Мережі ПДГ

 1. ВПашкова коментує:

  Громадська презентація закону “Про доступ до публічної інформації” у Чернівцях пройшла за участі керівників місцевих облдержадміністрації, обласної ради та міської ради. Вона відкрила серію громадських обговорень, які парламентський Комітет свободи слова, Центр суспільних медіа та громадське партнерство “Новий громадянин” планують провести в усіх обласних центрах України.
  Чернівецький губернатор Михайло Папієв повідомив, що обласна влада уже привела свою роботу у відповідність до нового Закону, який набув чинності 9 травня, – зокрема, визначено працівникив, які персонально відповідатимуть за надання інформації. “Якщо виникатимуть непорозуміння, ми їх вирішуватимемо через діалог, при необхідності – поправлятимемо чиновників, які не “вписуються” в алгоритм дії чинних законів і вимог часу, у тому числі завдяки журналістам, – сказав пан Папієв. _ Cвобода слова потрібна не лише громаді, а передусім владі, і на Буковині вона буде забезпечена”.
  Андрій Шевченко, народний депутат і автор закону про доступ до інформації, говорив, що втілення закону в життя прямо залежить від персоналій: “Закон запрацює лише тоді, коли у країні знайдеться хоча б кілька сот активних громадян і сміливих, прогресивних чиновників.”
  Інші учасники презентації зосередилися на нових можливостях, які розкриває закон для українців. Світлана Заліщук, координатор “Нового громадянина” проанонсувала пакет проектів від громадських організацій: “Громадськість запланувала масштабну інформаційну кампанію по всій країні, навчання для різних людей, у тому числі, для державних службовців, регулярний моніторинг виконання норм, і якщо треба – акції прямої дії”.
  Голова Комітету виборців України Олександр Черненко висловив тривогу щодо готовності влади працювати по-новому: “На жаль, результати нашого моніторингу показують невтішну картину. Середня оцінка готовності органів, що стали об’єктом моніторингу, до виконання Закону «Про доступ до публічної інформації» склала – 2,5 бали з 5 можливих».
  Водночас Сергій Андрушко, кореспондент СТБ і активіст “Стоп – цензурі”, поділився першими перемогами, здобутими завдяки закону: «Новий Закон уже відкрив мені двері до закритої раніше інформації. Я отримав кошторис про використані Міносвітою майже мільйон гривень на 3-хвилинний ролик. Якщо ми, журналісти будемо наполегливо «стукатись» у двері влади своїми запитами, то у влади стане менше можливості робити щось за зачиненими дверима”.
  Учасники презентації поставили свої підписи під Хартією підтримки закону “Про доступ до публічної інформації”.
  Для додаткової інформації: 096-233-34-90 – Марина Шамота.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.