Популяризація та донесення до громадян України принципів Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Чернівцях

26 травня 2011 р. у м. Чернівці, в приміщенні ОДА пройшла громадська презентація закону “Про доступ до публічної інформації” за участі керівників місцевих облдержадміністрації, обласної ради та міської ради. Вона відкрила серію громадських обговорень, які парламентський Комітет свободи слова, Центр суспільних медіа та громадське партнерство “Новий громадянин” планують провести в усіх обласних центрах України.
Чернівецький губернатор Михайло Папієв повідомив, що обласна влада уже привела свою роботу у відповідність до нового Закону, який набув чинності 9 травня, – зокрема, визначено працівникив, які персонально відповідатимуть за надання інформації. “Якщо виникатимуть непорозуміння, ми їх вирішуватимемо через діалог, при необхідності – поправлятимемо чиновників, які не “вписуються” в алгоритм дії чинних законів і вимог часу, у тому числі завдяки журналістам, – сказав пан Папієв. _ Cвобода слова потрібна не лише громаді, а передусім владі, і на Буковині вона буде забезпечена”.
Андрій Шевченко, народний депутат і автор закону про доступ до інформації, говорив, що втілення закону в життя прямо залежить від персоналій: “Закон запрацює лише тоді, коли у країні знайдеться хоча б кілька сот активних громадян і сміливих, прогресивних чиновників.”
Інші учасники презентації зосередилися на нових можливостях, які розкриває закон для українців. Світлана Заліщук, координатор “Нового громадянина” проанонсувала пакет проектів від громадських організацій: “Громадськість запланувала масштабну інформаційну кампанію по всій країні, навчання для різних людей, у тому числі, для державних службовців, регулярний моніторинг виконання норм, і якщо треба – акції прямої дії”.
Голова Комітету виборців України Олександр Черненко висловив тривогу щодо готовності влади працювати по-новому: “На жаль, результати нашого моніторингу показують невтішну картину. Середня оцінка готовності органів, що стали об’єктом моніторингу, до виконання Закону «Про доступ до публічної інформації» склала – 2,5 бали з 5 можливих».
Водночас Сергій Андрушко, кореспондент СТБ і активіст “Стоп – цензурі”, поділився першими перемогами, здобутими завдяки закону: «Новий Закон уже відкрив мені двері до закритої раніше інформації. Я отримав кошторис про використані Міносвітою майже мільйон гривень на 3-хвилинний ролик. Якщо ми, журналісти будемо наполегливо «стукатись» у двері влади своїми запитами, то у влади стане менше можливості робити щось за зачиненими дверима”.
Учасники презентації поставили свої підписи під Хартією підтримки закону “Про доступ до публічної інформації”.
Для додаткової інформації: 096-233-34-90 – Марина Шамота. 

Опубліковано у Пункт доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації, Uncategorized | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.