Досвід Луганської ОУНБ ім. М. Горького в організації участі студентів в ініціативі «Партнерство «Відкритий Уряд»

У грудні 2011 року Луганська ОУНБ отримала на електронну пошту Пункту доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації «Ближче до влади» електронний лист від ПСП ІІ про цікаву міжнародну ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд». Дізнавшись, що громадянське суспільство може долучитися до формування державної політики, бібліотекарі відразу розіслали інформацію на електронні адреси громадських організацій. Подальша доля цих листів, на жаль, залишилася невідомою.

Згодом виникла інша ідея: забезпечити в бібліотеці не тільки доступ до офіційних веб-ресурсів органів влади, але й дати можливість людині практично вирішити проблему. І тут бібліотекарі зіткнулися з першою проблемою – а де знайти фахівців, які б могли не тільки порадити людині, що їй робити в тій чи іншій ситуації, але й практично допомогти, роз’яснити, які права вона має та що їй слід робити, щоб їх захистити. Вирішили, що потрібні юристи, але знайти юристів-волонтерів виявилося досить важко. Почали шукати небайдужих людей – і знайшли! Так, одним із перших партнерів стала постійний абонент електронної розсилки ПДГ, керівник Луганської правозахисної жіночої громадської організації «Чайка» Заливна Лариса Миколаївна. Були намічені спільні шляхи співпраці, серед яких – проведення безкоштовних консультацій для всіх, хто звернувся за правовою допомогою, та просвітницька робота серед молоді.

Під час планування спільних заходів виявилося, що Лариса Миколаївна не тільки керівник громадської організації, але й регіональний координатор програми «Партнерство «Відкритий Уряд», тому одразу запланували провести фокус-семінар для студентської аудиторії. Вже через кілька тижнів, 16 лютого 2012 р. для фокус-групи був проведений захід за темою: «Я – експерт ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Співробітники ПДГ ознайомили студентів з інтернет-ресурсами щодо цієї програми та продемонстрували відеоролик «Про «Партнерство «Відкритий Уряд» (http://www.toro.org.ua/ogp), який підкреслив важливість відкритості суспільства і влади. В ході фокус-семінару молодь обговорила актуальні питання, що стосуються участі громадськості в законодавчому процесі, були внесені пропозиції, яким чином можна контролювати процеси державного управління, кожен висловив свою думку з приводу вирішення проблеми боротьби з корупцією і шляхів взаємодії влади з громадськістю. Ось так наша луганська молодь долучилася до формування державної політики.

Координатор ПДГ Луганської ОУНБ ім. М. Горького Кувічка Ірина

Опубліковано у Програма сприяння парламенту. Додати до закладок постійне посилання.

3 Responses to Досвід Луганської ОУНБ ім. М. Горького в організації участі студентів в ініціативі «Партнерство «Відкритий Уряд»

  1. ВП коментує:

    Добре, що залучаєте студентів!

  2. Ирина Кувичка коментує:

    Ірино Олександрівно, дякуємо Вам за теплі слова! Ми будемо й надалі намагатися ділитися цікавим досвідом та з задоволенням слідкувати за досягненнями наших колег.

  3. Ірина Шевченко коментує:

    Дякуємо Луганській ОУНБ за цікаву інформацію!!! Ви молодці, і майже одні з перших, хто дає на цей блог інформацію подібного змісту! Бажаємо іншим бібліотекам мережі долучатися до спілкування та обмінюватися досвідом!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.