Україна будується нині…

20 серпня, напередодні Дня Незалежності України, до уваги відвідувачів абонементу Тернопільської обласної бібліотеки для молоді презентовано матеріали ілюстративно-книжкової виставки “ДЕРЖАВНІСТЬ, ВИМРІЯНА ПОКОЛІННЯМИ”.

В експозиції – видання про  історію української держави часів Київської Русі, Козацько-Гетьманської держави, Української Народної Республіки, видатних діячів національного державотворення, події кінця ХХ століття, коли Україна отримала наступний шанс на незалежність.

З інформаційними матеріалами, що надійшли у фонди бібліотеки в межах проекту Української бібліотечної асоціації “Мережа пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади”, що здійснюється за підтримки Програми сприяння Парламенту України II, знайомить розділ “Громадянське суспільство – Україна 21 століття”.

Приверне увагу молоді підготовлене  Асоціацією народних депутатів України  2-томне видання “Здобуття незалежності України 1991. Історія проголошення, документи, свідчення”. До книги включені правові акти, стенограми, статті вчених-істориків, спогади і роздуми народних депутатів України І скликання Верховної Ради та деяких інших політиків-безпосередніх учасників і творців тих історичних подій.

Як відомо, основою для «Акту проголошення незалежності України» стала Декларація про державний суверенітет України. Серед матеріалів виставки – унікальне видання, підготовлене Асоціацією народних депутатів України – книга “Декларація про державний суверенітет України. Історія прийняття, документи, свідчення”. У ній – всі стенограми обговорень цього документа, спогади очевидців, результати поіменного голосування народних депутатів України.

Важливою передумовою розбудови “суверенної і  незалежної, демократичної, соціальної, правової держави” (Ст. 1 Конституції України) є ефективна взаємодія держави і громадянського суспільства. Основні аспекти сучасного українського державотворення розглядаються на сторінках експонованих на виставці довідників, “Рекомендацій…”, видань із серії «Законотворчість…”, “Влада і суспільство: діалог через громадські ради”, “Вісник громадських рад”, “Громадська експертиза діяльності органів виконавчої влади: крок за кроком”, монографій, інформаційно-аналітичних матеріалів, матеріалів засідань “круглих столів”, слухань у Комітетах Верховної Ради України  тощо.

24 серпня 1991 року прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді. І варто, мабуть, пам’ятати слова Олега Ольжича про те, що “держава не твориться в будучині, держава будується нині”. Якою буде ця держава і з яким майбутнім залежить від кожного з нас.

Опубліковано у Програма сприяння парламенту. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.