Бібліотекарі 5-ти областей та АР Крим навчились надавати населенню послуги електронного урядування

12-13 вересня 2012 р. Центральна бібліотека ім. М. Л. Кропивницького в рамках проекту «Навчальні-інноваційні бібліотеки» за підтримки програми «Бібліоміст» провела у м. Миколаєві міжрегіональний семінар-естафету «Бібліотеки як складова електронного діалогу громади і влади». Проект впроваджується у рамках реалізації в Україні міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», складовою якої є надання комплексу послуг з е-урядування через мережу публічних бібліотек.

Спеціалісти міських, районних та сільських бібліотек із Миколаївської, Херсонської, Одеської, Кіровоградської та Запорізької областей та АР Крим набули практичних навиків роботи з сервісами та інструментами електронного урядування з метою подальшого надання послуг населенню.

Бібліотекарі дізнались про стан впровадження електронного урядування в Україні, ознайомились з досвідом роботи бібліотек Миколаївської області, взяли участь в практичних заняттях з користування е-послугами, такими як пошук роботи через інтернет, замовлення проїзних пасажирських документів на залізничний та авіатранспорт, електронне оформлення заяви на вступ до вищого навчального закладу, подання фізичними та юридичними особами податкової звітності онлайн тощо.

Учасники поспілкувалися за допомогою програми «Скайп» з представниками публічної бібліотеки м. Сілламяе (Естонія) та дізнатися про досвід участі бібліотек Прибалтики в е-урядуванні.

У відкритті семінару взяли участь Миколаївський міський голова В. Д. Чайка, керівник відділу розвитку організаційної спроможності програми «Бібліоміст» Я. Титаренко, голова Регіонального центру підтримки електронного управління, депутат Миколаївської міської ради В. Ю. Худяков та  голова Фонду розвитку міста Миколаєва М. Є. Золотухін.

Під час привітання міський голова В. Д. Чайка зазначив, що в Миколаєві особливу роль на шляху до е-урядування відіграє співробітництво місцевої влади з Центральною бібліотекою ім. М. Л. Кропивницького. Вітальне слово учасникам семінару надіслала керівник Національного центру електронного урядування, заступник генерального директора Державного підприємства «Державний центр інформаційних ресурсів» О. І. Архипська. Вона зокрема зазначила, що публічні бібліотеки України мають стати локомотивами у впровадженні сервісів електронного урядування, майданчиками для діалогу громадян із органами влади, місцями доступу до інформаційних ресурсів.

Отримані інформація і знання учасниками семінару в подальшому будуть використані для розширення асортименту бібліотечних послуг та організації доступу населення до е-урядування в бібліотеках.

Аналогічні семінари в естафетній формі пройдуть за підтримки програми «Бібліоміст»  також у Дніпропетровську, Рівному та Чернігові.

####

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми корпорація Microsoft безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. «Бібліоміст» – чотирирічна програма, покликана перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Проект допомагає модернізувати доступ громадян України до інформації у публічних бібліотеках шляхом обладнання технікою та проведення необхідного навчання для бібліотекарів. До 2013 р. у рамках програми «Бібліоміст» більше 1 600 публічних бібліотек України буде обладнано комп’ютерами з доступом до Інтернету. До комплектів техніки також входять сканери, принтери, веб-камери та навушники. Фахівці бібліотек, які долучаться до програми, пройдуть навчання у галузі новітніх технологій та бібліотечних інновацій на базі 25 тренінгових центрів, що функціонують у кожній області та АР Крим.

Центральна бібліотека ім. М. Л. Кропивницького – одна з найбільших бібліотек Миколаєва, інформаційний та соціокультурний центр міста, колективний член Української бібліотечної асоціації. Об’єднує 26 бібліотечних установ ЦБС для дорослих м. Миколаєва. Спільно з 19-ма філіалами входить до Всеукраїнської мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації, започаткованої УБА в рамках Програми сприяння Парламенту України ІІ (ПСП ІІ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Щорічно бібліотекою користується 22 тисячі городян, яким надається широкий асортимент послуг. В Центральній бібліотеці здійснюється автоматизоване обслуговування користувачів, функціонує інтернет-центр, зона Wi-Fi, віртуально-довідкова служба, зал електронної періодики, онлайн-аудиторія для людей з обмеженими фізичними можливостями. Бібліотека активно використовує в своїй діяльності інноваційні форми та методи. Має досвід багаторічної співпраці з місцевими органами влади, громадським сектором. Входить в число співвиконавців міської програми «Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки», в рамках якої в 2012 р. в ЦБС організовано 18 інтерактивних точок доступу до місцевого електронного документообігу, що отримали назву Центри обслуговування громадян (ЦОГ). До основних напрямків діяльності ЦОГ входить надання доступу населенню до публічної інформації, забезпечення взаємодії громадян з органами державної влади і місцевого самоврядування через інтернет, навчання жителів міста інформаційній грамотності, інструментам е-урядування.

Опубліковано у Програма сприяння парламенту. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.