Свято національної єдності, 1 грудня 1991 року

«Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» – єдине запитання, яке було винесене 1 грудня 1991 року на Всеукраїнський референдум. У референдумі взяли участь  84,18% громадян України. З них  90,32% проголосувала «За». На карті світу з’явилась європейська держава, назва якій – Україна.

IMG_0577

До уваги відвідувачів Пункту Доступу Громадян до інформації органів державної влади Тернопільської обласної бібліотеки для молоді – виставка-перегляд інформаційних матеріалів “Українська державність: історія та сьогодення”.  Серед експонованих видань – “Декларація про державний суверенітет України: Історія прийняття, документи, свідчення”, видання із серії “Законотворчість”, аналітичні матеріали, довідники, збірники, коментарі, матеріали “круглих столів”, монографії, підбірки законодавчих актів, посібники тощо. Правові акти, стенограми, статті, спогади, роздуми учасників і творців українського державотворення 1990–1992 років представлено на сторінках двотомника «ЗДОБУТТЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ 1991. Історія проголошення, документи, свідчення». Видання підготовлене Редакційною радою Асоціації народних депутатів України і видане за підтримки Програми сприяння Парламенту II.

Підсумовуючи тогочасні події, Леонід Кравчук справедливо відмічав: “Можливо, не всі наші дії десятирічної давнини сьогодні видаються бездоганними, ідеальними… Та це не заперечує головного: я жодної хвилини не шкодував з приводу того, що зробив десять років тому… У мене є підстава для гордості — це наша Україна, визнана у світі держава, якій уже сьогодні, попри всі негаразди, є чим пишатися. У мене є підстава для надії — це наше майбутнє. Це діти, які народилися і житимуть в незалежній державі. І які, сподіваюся, не знатимуть, що буває інакше.” (Дзеркало тижня. 2001. №32).

Опубліковано у Програма сприяння парламенту. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.