Участь УБА у Конференції «Моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади України як інструмент громадського контролю», 4.12.2012

4 грудня 2012 р. громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» вже вдруге провела  конференцію, присвячену моніторингу відкритості офіційних веб-сайтів 56 центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ).

P1120467

Конференцію відвідали представники органів влади, веб-сайти яких досліджувалися, інші зацікавлені сторони, представники громадськості та експертного середовища, в т.ч. Елеонора Валентайн – директор Програми сприяння Парламенту ІІ та представники УБА, залучені до проекту «Інформація органів влади для громадян у бібліотеці».

P1120478

На Конференції було детально розглянуто методологію та критерії моніторингу на прикладі конкретних веб-сайтів, представлено порівняльний аналіз результатів моніторингу 2011 та 2012 років, загальні проблемні зони веб-сайтів виконавчих органів влади, а також міжнародний досвід впливу моніторингу на підвищення прозорості державних веб-сайтів (зокрема, в Російській Федерації).

P1120516

Учасники Конференції ознайомились з діяльністю Мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації, яку адмініструє УБА за підтримки ПСП ІІ. Результати функціонування Мережі презентували Бруй О.М., головний бібліотекар Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І.Денисенка НТУУ “КПІ” та Куткова А.С., бібліограф ІІ категорії інформаційно-бібліографічного відділу ДОУНБ ім. Н. К. Крупської у своєму спільному виступі «Забезпечення вільного доступу до офіційної інформації: участь бібліотек і користувачів в ініціативах електронного урядування».

P1120537

Опубліковано у Програма сприяння парламенту. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Участь УБА у Конференції «Моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади України як інструмент громадського контролю», 4.12.2012

  1. Ellie Valentine коментує:

    Рейтинг інформаційної відкритості
    Моніторинг веб-сайтів органів влади проводиться на регулярній основі, вже другий рік поспіль, та передбачає оцінювання за 224 параметрами на повноту, актуальність та навігаційну доступність. Ми вважаємо, що офіційні веб-сайти органів влади є найефективнішим способом отримання інформації про їхню діяльність. Розміщення інформації на веб-сайтах згідно з параметрами Моніторингу зменшує навантаження на апарат органів влади, оскільки громадяни можуть отримати необхідну для них інформацію 24 години на добу 7 днів на тиждень.
    http://irrp.org.ua/rating_vidkritosti.html

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.