Привіт, Херсон! Привіт, Тернопіль!

“… І життя уряджати, і звичаїв дотримуватись, і праведно та благочестиво

у доброму правлінні і в належному виконанні своїх повинностей та обов’язків жити”

(з грамоти привілеїв м. Тернополю графа Яна Тарновського, 1550 рік)

7 грудня 1990 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про місцеве самоврядування”. З 2000-го, “враховуючи велике значення місцевого самоврядування для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності…”, цей день відзначається в Україні як День місцевого самоврядування.

5-12-12-konf

Напередодні, 5 грудня 2012 року, за участі користувачів Тернопільської обласної бібліотеки для молоді відбулася Skype-конференція “Молодіжний лідерський рух – шлях до якісного місцевого самоврядування”. Відеоконференція, ініційована Херсонською обласною бібліотекою для дітей, об’єднала школярів-активістів Тернополя, Херсона, Донецька, Сімферополя та США.

Як відзначив методист Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Андрій Вівчар,  молодь Тернополя бере активну участь в житті міста: з 2005 року діє учнівський парламент, з 2010 – молодіжна міська рада, 10 учнівських Євроклубів, запроваджено самоврядування в навчальних закладах, щорічно проводяться Всеукраїнський дитячий форум “Формула успіху правової держави очима дітей”, загальноміські гуманітарні олімпіади, чемпіонати, Дні учнівського самоврядування, Європи, толерантності.

Детальніше про успіхи в діяльності осередку Всеукраїнського інтелектуального об’єднання «КРОКС» (з 1999 року),  органів учнівського самоврядування, у проведенні щорічних обласних чемпіонатів   ІнтелКРОКС, спільних акцій зі школярами Заліщицького району, опіки над дитячими будинками сімейного типу, збору коштів до свята Миколая та інших громадських ініціатив школярів  Тернопільської ЗОШ № 10  розповіли учасникам відеоконференції Юлія Горбатюк і Вероніка Піскун.

Серед громадських ініціатив Тернопільського обласного осередку  Всеукраїнської МГО «Молода Просвіта» Олена Моргун та Ольга Федишин відмітили такі акції, як: щорічні акції «Ми ідемо з колядою», «Школа писанкарства», «Зав’яжем вінець», «Ой, на Івана, ой, на Купала!», щорічний табір «на Дніпрових порогах» (з 2011, спільно з молоддю Запорізької області),  мандрівки в Карпати «Вперед»,   участь у Всеукраїнських фестивалях трудових загонів (з 2007, Крим), національної вишивки та костюму «Цвіт вишиванки», молодіжні благодійні, патріотичні акції, культурно-мистецькі заходи.

Приємно відмітити, що моделюючи образ сучасного лідера, тернопільські і херсонські школярі відзначили такі характеристики як: креативність, відповідальність, жертовність, цілеспрямованість, впевненість, комунікабельність, активність, різнобічність особистісного розвитку і… книги,  читання та бібліотеки.

Опубліковано у Програма сприяння парламенту. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.