Досвід роботи учасниці мережі ПДГ Шепетівської районної бібліотеки для дорослих ім. Коцюбинського

На сайті бібліотеки створено розділ ПДГ, де розміщено корисні посилання на офіційні сайти, а також створено бібліотеку матеріалів від ПСП ІІ, які надходять електронною поштою.

Колективний  трен_нг Б_бл_отека _нформац_йний центр села

Створено повнотекстову електронну базу даних: «Розпорядження районної державної адміністрації», готуються інформаційні довідки на запити користувачів, наприклад: «Боротьба із організованою злочинністю ЄС» для студента факультету «Міжнародне право».

З метою інформування про нові сайти і блоги проведено експрес-інформацію «Перелік корисних посилань на офіційні сайти», «Оновлений сайт «Громадянське суспільство і влада»».

Зацікавленість користувачів викликала  інтерактивна виставка «Європейські вузи: гідна освіта – успішна кар’єра».

Корисними були  і так заходи:

– Круглий стіл «Жінки та гендерні проблеми ХХІ ст.»

– Година запитань і відповідей «Недержавне пенсійне страхування», за участю представника ТАС  Окорського В.М.

– Віртуальна екскурсія «Ознайомлення з офіційними сайтами».

– Бесіда-діалог «Вибори до парламенту України -2012» за участю представника народного депутата С.Буряка –    М. Гончара.

– Тренінги  «Бібліотека – інформаційний центр села», «Джерела отримання інформації про Верховну Раду і законотворчий процес».

Історії успіху:

– Користувачка-пенсіонерка Біленька Н.П., отримавши інформацію і документальне підтвердження про рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради «Про встановлення тарифів на комунальні послуги по утриманню будинків та прибудинкових територій», подала позов до місцевого суду.

– Бібліотекар філіалу с. Городище Охрімчук Т.В., скориставшись інтернет-послугами ПДГ, знайшовши потрібну інформацію, склала позов до місцевого суду на пенсійний фонд про отримання пенсії за вислугу років та виграла процес.

Опубліковано у Досвід роботи Мережі ПДГ | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Досвід роботи учасниці мережі ПДГ Шепетівської районної бібліотеки для дорослих ім. Коцюбинського

  1. Ірина коментує:

    В Україні досить гостро стоїть питання доступу до якісних правових послуг соціально- незахищених категорій населення. Економична криза змушує закриватися підприємства і комерційні структури. Дохід громадян знижується, так як зростає рівень інфляції. Більша частина населення малозабезпечена. Через неможливість сплати постійно зростаючих у вартості послуг в правових компаніях, люди змушені відмовлятися від своїх прав. Комунальні структури міста змушують людей оплачувати послуги 5-6 річної давності, а громадяни не мають можливості зменшити суму боргу по терміну позивної давності. Громадянам відмовляють в оформленні субсидій , гарантованих державою, звільняють з роботи з порушенням законодавства, не сплачують заробітну плату. Малозабезпечена категорія громадян виявилася в правовій ізоляції і громадяни не можуть використовувати законні механізми захисту своїх порушених прав. Тому працівники ЦМБ ім. М. Горького м. Макіївки намагаються задовольнити потреби населення в правовій допомоги. Для цього у бібліотеці працює пункт доступу громадян до публічної інформації, в рамках якого ми співпрацюємо з Благодійним Фондом “Горєніє”. Юристи фонду надають консультації користувачам нашого пункту стосовно правових питань. Так, користувачка Хохлова А.І. звернулась за допомогою в оформленні позиву до суду в зв’язку з тим, що їй майже 3 роки не віддають заборгованність по зарплаті на вже давно не існуючому приватному підприємстві. Завдяки онлайн-консультації фахівців БФ Анна Іванівна змогла грамотно составити позив до суду. Комунікація між нашою бібліотекою та Центром правової інформації здійсюється за допомогою мережі Інтернет. Ця система непогано працює.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.