Рівненські бібліотеки допоможуть вирішити побутові питання через інтернет

Оплатити комунальні послуги, замовити квитки, поповнити рахунок мобільного телефону і не тільки це можна буде у сучасних бібліотеках Рівненської області.

e-Logo

Повний перелік електронних послуг, які можна буде отримати у бібліотеках Рівненщини, дуже обширний: тут і обговорення законопроектів, і спілкування з органами влади усіх рівнів, реєстрація на сайті «Ощадбанку» для отримання заощаджень та оформлення заяви на вступ до українських «вишів» чи проходження ЗНО навчальних досягнень, реєстрація доходів і майна тощо. Загалом, будь-яку побутову сервісну послугу, яку можна отримати через інтернет (здійснити оплату, реєстрацію, замовлення), жителі Рівненщини зможуть опанувати та отримати у бібліотеці, використовуючи комп’ютер й інтернет-з’єднання книгозбірні, а також заручившись безкоштовними допомогою і консультацією бібліотекаря.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пожвавити та розвинути таку роботу на базі рівненських бібліотек стало можливим завдяки реалізації проекту Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування». Він передбачає організацію циклу тренінгів для різних груп населення, спрямованих на освоєння електронних послуг і е-урядування. Серед груп, які візьмуть участь у тренінгах – бібліотекарі, голови сільських рад, соціально незахищені мешканці області (пенсіонери та інваліди).

Тренінги проходитимуть протягом квітня – серпня 2013 р. на базі Рівненської обласної універсальної бібліотеки, наразі їх учасниками вже стало 20 працівників відділів обслуговування бібліотек Рівненщини та 20 очільників сільських рад з Рівненського, Остозького, Здолбунівського, Дубенського, Корецького та Костопільського районів. Сільські голови отримали практичні поради та навики, необхідні для реалізації ефективного діалогу з громадою. Бібліотекарі навчилися використовувати та надавати електронні послуги. Як показав аналіз веб-сторінок бібліотек, працівники яких відвідали навчання, вони діляться здобутими знаннями, проводять виробничі навчання і тренінги:

Проект набирає обертів, все більше жителів Рівненщини дізнаються про можливість отримати електронні адміністративні та інші послуги у бібліотеках. Цьому сприяє поширення інформаційної продукції – тематичних календарів, що були виготовлені для популяризації е-урядування. Найближчим часом в рамках проекту буде виготовлено інформаційні буклети, що міститимуть детальнішу інформацію про нові послуги рівненських бібліотек, вони розповсюджуватимуться серед рівненчан через бібліотеки області. Наприкінці травня 2013 р. участь у тренінгах візьмуть секретарі сільських рад.

Опубліковано у Програма сприяння парламенту | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.