E-консультації з громадськістю

Урядовий веб-сайт пропонує громадянам  долучитись до обговорення проектів нормативно-правових актів через соціальну мережу.

image002

Улітку 2012 року урядовий веб-сайт «Громадянське суспільство і влада» (http://civic.kmu.gov.ua) отримав друге народження. Було змінено не лише дизайн сайту, а і його концепцію. Сайт об’єднав у собі інформаційний ресурс, канал зворотного зв’язку та соціальну мережу для тих, хто бажає долучитись до управління державними справами, зокрема – через участь у розробленні проектів  нормативно-правових актів.

Таку можливість громадянам та їх об’єднанням надає рубрика «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів». Кожен бажаючий має можливість долучитися до розроблення будь-якого суспільно важливого нормативно-правового акта. Для цього достатньо зареєструватися на сайті, ознайомитися з проектами актів, що розміщені для громадського обговорення, оцінити проект та подати свої пропозиції. Сайт працює як соціальна мережа, в якій можна створити свій персональний обліковий запис, свою сторінку чи сторінку організації, ділитись своїми міркуваннями з іншими учасниками. Система обговорення проектів нормативно-правових актів розроблена таким чином, щоб бути максимально зручною і для громадськості, і для органу виконавчої влади, який  відповідає за розроблення нормативно-правового акту. Зокрема, система автоматично розбиває проект закону на абзаци і дає можливість громадськості оцінювати, коментувати та висловлювати пропозиції щодо кожного з них. Також система дає можливість оцінити, наскільки важливим є прийняття того чи іншого акта та наскільки він вирішує проблемне питання, для розв’язання якого він розроблявся.

Для представників органів виконавчої влади система автоматично генерує звіт після завершення процесу консультацій. Отримані пропозиції та оцінки будуть розглянуті органами виконавчої влади під час доопрацювання проектів відповідних нормативно-правових актів.

Найбільш активні відвідувачі можуть об’єднатися в експертні співтовариства для обговорення проблемних питань державної політики та шляхів їх вирішення. Також користувачі сайту матимуть можливість визначити пріоритетні питання, що потребують вирішення в тому чи іншому регіоні, ознайомитися з результатами проведення громадських експертиз тощо.

Удосконалення сайту було здійснено у співпраці Секретаріату Кабінету Міністрів України з Програмою сприяння парламенту II (проект Агентства США з міжнародного розвитку).

Актуальні проекти на обговорення дивіться тут.

Опубліковано у Програма сприяння парламенту | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to E-консультації з громадськістю

  1. Ірина коментує:

    В Україні досить гостро стоїть питання доступу до якісних правових послуг соціально- незахищених категорій населення. Економична криза змушує закриватися підприємства і комерційні структури. Дохід громадян знижується, так як зростає рівень інфляції. Більша частина населення малозабезпечена. Через неможливість сплати постійно зростаючих у вартості послуг в правових компаніях, люди змушені відмовлятися від своїх прав. Комунальні структури міста змушують людей оплачувати послуги 5-6 річної давності, а громадяни не мають можливості зменшити суму боргу по терміну позивної давності. Громадянам відмовляють в оформленні субсидій , гарантованих державою, звільняють з роботи з порушенням законодавства, не сплачують заробітну плату. Малозабезпечена категорія громадян виявилася в правовій ізоляції і громадяни не можуть використовувати законні механізми захисту своїх порушених прав. Тому працівники ЦМБ ім. М. Горького м. Макіївки намагаються задовольнити потреби населення в правовій допомоги. Для цього у бібліотеці працює пункт доступу громадян до публічної інформації, в рамках якого ми співпрацюємо з Благодійним Фондом “Горєніє”. Юристи фонду надають консультації користувачам нашого пункту стосовно правових питань. Так, користувачка Хохлова А.І. звернулась за допомогою в оформленні позиву до суду в зв’язку з тим, що їй майже 3 роки не віддають заборгованність по зарплаті на вже давно не існуючому приватному підприємстві. Завдяки онлайн-консультації фахівців БФ Анна Іванівна змогла грамотно составити позив до суду. Комунікація між нашою бібліотекою та Центром правової інформації здійсюється за допомогою мережі Інтернет. Ця система непогано працює.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.