Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє

Програма «Бібліоміст» оголошує про проведення серії міжрегіональних бібліотечних ярмарків «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє».

В Україні публічні бібліотеки мають достатній потенціал для забезпечення інформаційних потреб громадян і ресурсів для розвитку місцевих громад.  За роки впровадження програми «Бібліоміст» бібліотекарі з усієї країни отримали можливість підвищити свій професійний рівень, поліпшити матеріально-технічну базу закладів, запропонувати населенню послуги нового рівня.  У жовтні 2014 року програма «Бібліоміст» завершиться, а очікування населення щодо послуг бібліотек і потреба у доступі до актуальної інформації залишаться. Обговорити можливості у регіонах і обрати найефективніший шлях підтримки бібліотечних інновацій – основна мета проведення ярмарків.

Ярмарки відбудуться:

3-4 липня 2013 р., м. Суми – для учасників із Київської, Полтавської, Сумської і Чернігівської областей. Організатор – Українська бібліотечна асоціація, м. Київ, контактна особа – Сошинська Ярослава Євгенівна, u_b_a@ukr.net

9-10 липня 2013 р., м. Львів – для учасників із Волинської, Івано-Франківської, Закарпатської,  Львівської,  Тернопільської, Рівненської, Хмельницької і Чернівецької областей.  Організатор – ЛМГО «Інститут політичних технологій», м. Львів, контактна особа – Олег Процак, ips@ukrpost.ua

17-18 липня 2013 р., м. Сімферополь – для учасників із Автономної республіки Крим, Запорізької,  Миколаївської, Одеської , Херсонської областей.  Організатор – Кримська республіканська установа Універсальна наукова бібліотека ім. І.Я. Франка та Міністерство культури і туризму АРК, контактна особа – Дроздова Людмила Миколаївна, sekretar@kruunb.org

24-25 липня 2013 р., м. Луганськ – для учасників із Дніпропетровської, Донецької, Луганської,  Харківської областей.  Організатор – Громадська організація «Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації», контактна особа – Галина Аксьонова, galaax_68@mail.ru

31 липня – 1 серпня 2013 р., м. Вінниця – для учасників із Вінницької, Житомирської, , Кіровоградської, Київської і Черкаської областей. Організатор – Громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини», контактна особа – Морозова Наталія Іванівна, abv@library.vn.ua

Фіналом і місцем підведення підсумків міжрегіональних ярмарків бібліотечних інновацій буде традиційний Всеукраїнський ярмарок у Києві.

Завданнями заходів є:

– демонстрація бібліотечних інновацій на регіональному рівні;

– презентації ресурсів і проектів, які бібліотеки впроваджують у співпраці з державними установами та громадськими організаціями;

– пошук моделей сталого розвитку бібліотек і визначення необхідних кроків, які забезпечать життєздатність та поширення інновацій (за допомогою конференції у форматі «пошук майбутнього»);

– забезпечення майданчика для спілкування, налагодження партнерських зв’язків та координації зусиль.

До участі у заходах запрошуємо:

– директорів публічних (включно з юнацькими та дитячими) бібліотек всіх рівнів із кожного регіону;

– представників органів влади всіх рівнів, які за своїми функціональними обов’язками опікуються роботою бібліотек;

– представників неурядових організацій, які співпрацюють з бібліотеками;

– представників засобів масової інформації, які висвітлюють життя місцевих громад;

– представників вищих навчальних закладів, що спеціалізуються на підготовці майбутніх бібліотекарів;

– студентів старших курсів, що проходять навчання за спеціальністю «Бібліотекознавство»;

– представників громадськості: користувачів бібліотек, громадських активістів, друзів бібліотек, представників бізнесу, які підтримують бібліотеки – всіх небайдужих до майбутнього бібліотек.

Програма кожного міжрегіонального заходу складається з двох частин: презентацій бібліотечних інновацій (ярмарок) та конференції у форматі «пошук майбутнього».

Завантажити програму заходу

Увага! Програма не є остаточною і, можливо, буде змінюватися в процесі підготовки до заходів. Слідкуйте за оновленнями на веб-сайті програми «Бібліоміст» і веб-сайтах організаторів!

1. Перший день до обідньої перерви – робота експозиції ярмарку бібліотечних інновацій

зареєструватися в якості учасника експозиції – http://goo.gl/RLbgl

зареєструватися в якості оглядача експозиції – http://goo.gl/fCuYT  

За результатами конкурсу заявок плануємо відібрати 20-25 учасників і до 50 відвідувачів експозиції.

Всім учасникам експозиції і оглядачам експозиції, які будуть відібрані і запрошені за результатами конкурсного відбору, буде забезпечено харчування за програмою заходу і компенсація проїзду.

2. Перший день по обіді і весь другий день – конференція на тему «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє» у форматі «пошук майбутнього»

Методика пошуку майбутнього допомагає виявити можливості налагодження спільних дій, зважаючи на різноманіття інтересів та уявлень.

Пошук майбутнього серйозно розглядає інтереси й потреби людей і дає безпосередню можливість згуртуватися з тими, хто перебуває в контексті тієї ж ситуації. Метод не вимагає ні залучення експертів, ні довготривалих досліджень і збору інформації, ані спеціальних знань для того, щоб уможливити задоволення людьми власних потреб. Пошук майбутнього допомагає зрозуміти, де ми знаходимося і працює з тим, що ми маємо. Зміни, які впливають на виявлення сфер інтересу, розпочинаються безпосередньо під час конференції. База для втілення ідей розширюється завдяки підвищенню рівня партисипативності, і наслідки стають видимими відразу по закінченню події. Відтак пошук майбутнього є набагато ефективнішим методом планування і втілення принципів демократії.

Передбачається, що учасники конференції будуть працювати в малих групах і шляхом дискусії зможуть сформулювати рішення і план дій навколо спільного виклику: як інноваційна бібліотека може ефективно сприяти розвитку громад!

Якщо ви готові обговорювати майбутнє бібліотечних інновацій в цікавому форматі і в колі небайдужих, просимо реєструватися!

Зареєструватися на участь у конференції у форматі «пошук майбутнього» – http://goo.gl/8KYoQ

Учасники будуть відібрані за результатами конкурсу на основі аналізу якості поданих заявок та мотивації взяти активну участь в роботі. Очікувана кількість учасників кожного заходу 60-90 осіб.

Всім учасникам конференції, які будуть відібрані і запрошені за результатами конкурсного відбору, буде забезпечено харчування за програмою заходу, проживання і компенсація проїзду.

Опубліковано у Програма сприяння парламенту | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє

  1. Ольга Ивановна коментує:

    Уважаемые коллеги, может ли принимать участие в программе “Бібліоміст” Харьковская научная медицинская библиотека (ХНМБ), Харьков, пл. Поэзии,5, которая является областной библиотекой, имеет книжный фонд более 1 миллиона изданий, не имеет возможности улучшить свою материально-техническую базу, иметь сайт библиотеки, повышать профессиональный уровень библиотечных работников? В 2011 году библиотеке исполнилось 150 лет.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.