Податкова звітність у електронній формі відтепер доступна у Рівненській бібліотеці

Рівненське обласне відділення УБА продовжує роботу над проектом “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування”. 5 червня 2013 р. у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці пройшов тренінг за участю фахівців Державної податкової інспекції (ДПІ) у м. Рівне стосовно подання електронної податкової звітності.

В ДПІ України вже діє практика прийому податкових звітів у електронному вигляді. Як повідомили представники Рівненської податкової інспекції, сьогодні 20% звітних документів рівненчани надсилають саме у електронній формі. На їх думку цей відсоток міг би бути більшим, якби платники податків мали доступ до інтернету та були обізнані з процедурою подання звіту у електронному вигляді. Тому вони щиро зраділи, коли представники бібліотеки звернулися до них з пропозицією про співпрацю.

Було вирішено встановити на комп’ютери бібліотеки спеціальне програмне забезпечення для формування і надсилання звітів, а також провести стартовий тренінг з електронної звітності для платників податків та працівників бібліотеки, які у майбутньому консультуватимуть з цього питання своїх користувачів.

На десяти комп’ютерах бібліотеки встановили програми «ДПС Захист звітності» та «ОПЗ» ‑ спеціалізоване програмне забезпечення для створення та безпечного надсилання електронної податкової звітності.

Було розіслано оголошення на радіо та місцеві телеканали  про організацію безкоштовного тренінгу і нову послугу бібліотеки – можливість подавати податкову звітність з комп’ютеризованих робочих місць книгозбірні. До участі в тренінгу були залучені члени, керівники та бухгалтери підприємств, неурядових громадських організацій, приватні підприємці, словом усі юридичні особи, які за родом своєї діяльності змушені готувати та подавати податкові звіти (всього 28 учасників).

Тренер – заступник начальника відділу реєстрації користувачів при ГУ Міндоходів у Рівненській області Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів З. В. Зінчук, познайомила учасників з програмним забезпеченням, завдяки якому можна формувати та відправляти звіти, покроково продемонструвала процедуру створення, підписання та подання звітних матеріалів. Інформацію про електронну звітність та необхідні програми для електронного звітування можна знайти на сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (АЦСЛ ІДД) http://www.cskidd.gov.ua/ у розділі «Програмне забезпечення».

Перед початком тренінгу відбулася презентація електронної звітності за участю заступника начальника ДПІ у м. Рівному Б. В. Бартманського та начальника відділу взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПІ у м. Рівному І. М. Матвійчук.

Директор Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки В. П. Ярощук розповіла присутнім, що надалі у бібліотеці залишатиметься можливим, використовуючи комп’ютерну техніку та інтернет-з’єднання бібліотеки і програмне забезпечення ДПІ, відправляти податкові звіти у електронному вигляді (за умови наявності електронного підпису).

Наступним кроком з розвитку послуги буде запровадження її у районних, сільських та міських бібліотеках Рівненщини.

Опубліковано у Програма сприяння парламенту | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.