Тренінг за проектом «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», 03.10. 2013 р., м.Бориспіль, Київська обл.

03 жовтня 2013 р. Українська бібліотечна асоціація провела тренінг за проектом «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» для представників малого бізнесу на базі Центральної міської бібліотеки м. Бориспіль. Тренінг відвідало 13 осіб-підприємців з різних напрямів діяльності – здача в оренду нерухомості, послуги у сфері  краси, концертна діяльність, продаж автозапчастин тощо.

1277896_517316061688493_1095678408_o

Під час заходу учасники тренінгу отримали інформацію про ініціативу «Партнерство «Відкритий уряд» та проект «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», обговорили напрями взаємодії бізнесу і влади, обмінялись досвідом. Особливий акцент під час обговорення було зроблено на відсутність легкого доступу до інформації про вимоги до документів, що пов’язані з підприємницькою діяльністю, та якість надання послуг на біржі зайнятості. Після дискусії було визначено основні потреби представників малого бізнесу, а саме:

  • Консультування та дистанційні навчальні курси стосовно організації та ведення малого бізнесу;
  • Онлайн-консультації від податкової служби з реєстрації, закриття підприємства тощо;
  • Інформація від ЖЕК стосовно комунальних платежів, консультації;
  • Статистичні дані з міграції населення;
  • Інформація про потребу в кваліфікованих кадрах за різними спеціальностями;
  • Інформація з вирішення питань стосовно земельних ресурсів.

Визначивши основні потреби, учасники тренінгу разом з тренерами виявили можливості бібліотеки в інформаційному посередництві між представниками малого бізнесу та влади, а саме:

1)      Проведення безкоштовних консультацій із запрошеними спеціалістами (представник уряду чи відповідної громадської організації) на базі бібліотеки.

2)      Отримання консультацій від представників бібліотеки, які задіяні у проектах «Пункт доступу громадян до офіційної інформації» та «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування».

Також була виявлена потреба в організації кабінету чи пункту попередньої консультації при державних установах. Керівництвом Центральної міської бібліотеки м. Бориспіль заплановано зібрати громаду м. Бориспіль для розробки і подання проекту до райдержадміністрації щодо створення кабінетів/пунктів попередньої консультації при державних установах. Такий кабінет/пункт може надавати і онлайн сервіси з консультування, доступ до яких можна буде отримати і в бібліотеці.

Опубліковано у Програма сприяння парламенту | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.