Проект «Про безоплатну правову допомогу»

Благодійна організація «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» інформує про початок впровадження в Україні масштабної правозахисної ініціативи, яка має на меті забезпечити передумови для реалізації  Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та покращити можливості доступу до безкоштовних правових послуг для жителів малих громад та віддалених районів.

Українська бібліотечна асоціація та Благодійна організація «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» підписали Меморндум про спільну діяльність з метою впровадження програм надання безоплатної правової допомоги та правової просвіти малозабезпечених громадян, а також розбудови громадянського суспільства в Україні.

Проект впроваджується у восьми регіонах України, починаючи з вересня 2013 року. Цей проект спрямований на створення дистанційної державно-громадської системи безоплатної правової допомоги шляхом створення технічних та організаційних можливостей доступу громадян до безоплатної правової допомоги, використовуючи новітні інформаційні технології.

Зокрема, проектом передбачається створити в обласних центрах на базі організацій – членів БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» дистанційні консультаційні пункти, в яких буде надаватися безоплатна юридична допомога для жителів віддалених громад. Точками доступу до цих консультаційних центрів стануть місцеві бібліотеки, які мають технічні можливості для організації відео зв’язку. Це дасть колосальні можливості в економії матеріальних та людських ресурсів, і в той же час дозволить значно розширити для громадян можливості доступу до безоплатних правових послуг.

Разом з тим, ця ідея зовсім не обмежується налагодженням інтерактивної комунікації між нашими юристами та клієнтами. Як показує багаторічна практика нашої роботи, переважна більшість звернень до приймалень організацій – членів коаліції стосується компетенції чотирьох органів державної влади: органів юстиції, пенсійного фонду, органів праці і соціального захисту населення та органів Держземагентства. Тому до роботи дистанційних консультаційних пунктів ми плануємо залучати фахівців названих вище органів державної влади.

Опубліковано у Програма сприяння парламенту | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.