У Рівному презентували портал «Правоонлайн» з безоплатної правової допомоги

Унікальний інформаційний ресурс, на якому можна отримати якісну безоплатну правову допомогу через Інтернет, – портал «Правоонлайн» (www.pravoonline.org.ua) – презентували сьогодні, 4 червня, в Рівненському Будинку вчених.
Як розповів виконавчий директор РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов, «Правоонлайн» – це система, що дозволяє користувачу легко і доступно отримати будь-яку правову допомогу: від он-лайн консультації до представництва в суді. Основне завдання порталу – стати платформою для доставки безоплатної правової допомоги тим, хто її потребує, від тих, хто її надає.
Ресурс створений Благодійною організацію «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги», членом та регіональним партнером якої на Рівненщині є РОГО «Комітет виборців України». Консультації на порталі вже надають 13 неурядових організацій-членів Коаліції. Нещодавно до них приєдналися ще 3 організації, яких зацікавив цей ресурс. Також на сьогодні партнерами порталу є 45 юридичних фірм та адвокатів з 12 регіонів України. І передбачається, що їх кількість збільшуватиметься.

«Насправді різних он-лайн сервісів з надання правової допомоги в Україні останнім часом створюється чимало, – говорить Микола Глотов. – Але портал «Правоонлайн» відрізняється від інших тим, що людина сама може за ключовими словам чи обраній тематиці знайти потрібне їй рішення. Актуальність надання юридичної допомоги в режимі он-лайн підтверджує і те, що, наприклад, лише в травні 2014 року за консультаціями до юристів нашої організації з більш ніж 200 звернень 55 були через різні Інтернет-ресурси. Тобто, фактично чверть звернень наразі надходять саме таким сучасним способом комунікації. Варто зазначити, що з кожним місяцем кількість бажаючих отримувати допомогу в он-лайн режимі зростає».

Оскільки більшість звернень громадян за консультаціями в травні стосувалися виборчих питань, то розповів Микола Глотов і про проблеми реалізації виборчих прав, які виникли в мешканців області під час нещодавніх дострокових виборів Президента України.

Так, зі 153 звернень людей з питань виборів, 75 стосувалися списків виборців і внесення до них змін та уточнень; 59 – зміни місця голосування та голосування за місцем перебування («на дому»); 29 – повноважень членів виборчих комісій і їх відповідальності та інші.

Причинами такої значної кількості звернень до організації з виборчої тематики (рекордної за останній час) стали не лише традиційні часткова зміна виборчого законодавства і деяких процедур та недостатня поінформованість виборців про свої права. Нинішні президентські вибори стали особливими через їх позачерговість (вперше за історію сучасної незалежності) і проведення в надскладних суспільно-політичних умовах. Особливо приємно відзначити неймовірну активність громадян, які бажали проголосувати і як ніколи старалися захистити своє право на волевиявлення.

«Головними проблемами нинішніх виборів на законодавчому рівні стали недосконалі процедури, що стосуються зміни місця голосування та організації голосування за місцем перебування, – каже Микола Голотов. – Тому наша організація наразі готує низку пропозицій до відповідних органів влади, аби таких проблем у майбутньому уникнути».

Автор : Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

Джерело: тут.

Опубліковано у Програма сприяння парламенту | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.