Бібліотека та громадські установи: досвід успішного співробітництва

(з досвіду роботи Луганської ОУНБ ім. О. М. Горького)

Відкриття у Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. М. Горького та подальша робота Пункту доступу громадян до офіційної інформації (ПДГ), пошук зацікавлених у інформації установ,  визначило необхідність більш змістовного співробітництва з Громадською Радою при Луганській обласній державній адміністрації. Усім 45 членам Ради була запропонована інформаційна підтримка у формі електронного розсилання інформаційних бюлетенів, публікацій Фонду президентів України, матеріалів Всеукраїнської громадської організації «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» та інших офіційних документів, які стали регулярно надходити до Пункту. Найбільшу зацікавленість у співпраці виявила Луганська обласна громадська правозахисна жіноча організація «Чайка», голова якої – Заливна Лариса Миколаївна – була одночасно заступником голови громадської ради при облдержадміністрації, і цей крок став першим серед наступних успішних етапів спільної роботи.

IMG_0788

Бібліотека на той час розробила і почала реалізацію соціального проекту «Правова інформація для кожного», на тлі якого і утворилися додаткові спільні інтереси «Чайки» і бібліотеки: захист прав і свобод жителів громади і всебічна робота над формуванням у населення правової самосвідомості. Формат проекту – інформаційно-правовий майданчик – передбачав роботу громадської приймальні, де будь-який луганчанин має змогу отримати безкоштовну первинну юридичну консультацію. Одними з перших запропонували свою допомогу в якості волонтерів правозахисники саме цієї громадської організації. Так, Пилипенко Ольга Миколаївна – співробітник «Чайки», який спеціалізується на проблемних питаннях житлово-комунального господарства, за 11 місяців роботи прийняла і проконсультувала 26 осіб, одному з яких, завдяки своєчасній кваліфікованій допомозі юриста, вдалося призупинити дію Рішення суду на стягнення заборгованості ЖКГ близько 2 тис. грн.

SAM_3675

Заливна Лариса Миколаївна – голова Луганської обласної громадської правозахисної жіночої організації «Чайка», заступник голови громадської ради при облдержадміністрації, Регіональний координатор програми «Партнерство «Відкритий Уряд», кандидат медичних наук, доцент, член Комітету Громадської Асамблеї України – провела на базі обласної бібліотеки ряд просвітницьких бліц-зустрічей і фокус-семінарів для молоді, майстер-клас для студентів-правознавців СНУ імені В.Даля, семінар для бібліотекарів і директорів ЦБС області, виступила одним з організаторів засідання круглого столу за темою «Соціальний діалог для толерантності: спільна програма дій щодо попередження проявів ксенофобії і молодіжних конфліктів на національному ґрунті» та прес-конференції «Новий етап у захисті прав споживачів житлово-комунальних послуг».

SAM_4521

Важливим інструментом інформаційної підтримки громади став Віртуальний зал правової інформації – інформаційний розділ на офіційному сайті бібліотеки, який містить матеріали видань ПСП II, УБА, інших інституцій, що стосуються діяльності органів влади та доступу громадськості до законотворчого процесу. Також користувач знайде там перелік сайтів електронних правових бібліотек, порталів, журналів і газет, що можуть стати йому у нагоді. Активними співучасниками у створенні ресурсів залу стали і партнери бібліотеки.

Корисною ланкою співробітництва стало проведення регіональних тренінгів для керівників Централізованих бібліотечних систем області обласною науковою бібліотекою як методичним центром для бібліотечних закладів регіону та обласною громадською правозахисною організацією «Чайка» як головним координатором в організації роботи своїх філій у містах та районах області. Та інформація, яку отримали учасники тренінгу, націлює їх на більш тісну співпрацю з громадськими установами, з урахуванням позитивного досвіду щодо реалізації спільних проектів головної бібліотечної установи Луганської області.

В даний час співробітники інформаційно-правового майданчика спільно з жіночою громадською організацією «Чайка» працюють над організацією низки заходів з реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», а також за програмою «Здоров’я Жінок України», що впроваджується Агентством міжнародного розвитку США (USAID), першим з яких буде тренінг «Збереження репродуктивного здоров’я жінки». Планується і низка виїзних майданчиків у бібліотеки міста та районів області з метою поширення досвіду продуктивної співпраці і, звичайно ж, надання консультативних послуг із захисту прав населення у громадській приймальні Луганської ОУНБ ім. О. М. Горького.

Підготували:
Кувічка І. В., координатор ПДГ «Ближче до влади»,
Северинова Ж. М., консультант інформаційно-правового майданчика.

Опубліковано у Досвід роботи Мережі ПДГ | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Бібліотека та громадські установи: досвід успішного співробітництва

  1. Elena Tsimbalenko коментує:

    Діяльність Пункту доступу громадян до офіційної інформації у Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. М. Горького дійсно корисна справа. Молодці!!!

  2. Світлана коментує:

    Молодці!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.