Кабмін переводить у практичне русло створення «електронного уряду»

Уряд на своєму засіданні затвердив План заходів щодо створення автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності».
Як пояснюють експерти Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, цей План розроблений на основі Концепції створення та функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності», затвердженої Урядом у серпні поточного року.
Реалізація розробленого Плану дозволить Уряду істотно просунутися в напрямі створення «електронного уряду». Експерти розраховують, що вже на початку весни 2015 року «Єдине вікно подання електронної звітності» повністю запрацює і дозволить створити єдину інтегровану базу даних про всі процеси, що відбуваються в країні. У свою чергу це дасть можливість вивести аналіз, прогнозування та планування соціально-економічного розвитку України на якісно новий рівень.
Формування «Єдиного вікна подання електронної звітності» є важливим складовим елементом створення умов для відкритого та прозорого державного управління, якісного поліпшення бізнес-середовища та інвестиційного клімату у державі, зазначають експерти Міністерства доходів і зборів України. На сьогодні недостатнє використання сучасних інформаційних технологій в процесі звітності призводить до наявності великих обсягів документів, які подаються в паперовому вигляді. А це зайві операційні витрати і трата часу на підготовку, подання, прийняття та обробку звітності, що призводить до невиправданих матеріальних витрат, пов’язаних із застосуванням паперових носіїв, «територіальною прив’язкою» подання документів. На думку експертів галузевих асоціацій, створення «єдиного вікна» дозволить кардинально скоротити витрати фізичних та юридичних осіб на підготовку обов’язкових звітів. Наразі підприємці змушені здавати велику кількість практично ідентичних даних різних контролюючим органам. Це також надасть можливість подання в одному місці всіх необхідних звітів різним контролюючим органам. Нині, зазначають аналітики, виник парадокс, коли Україна, маючи високий рівень програмних продуктів, що розробляються вітчизняними програмістами, істотно відстає у впровадженні сучасних електронних систем порівняно з європейськими країнами.
Перехід до електронного управління докорінно змінить підходи держави у ставленні до своїх громадян і бізнесу. Електронне управління також сприятиме мінімізації фізичного контакту одержувача послуги та державного службовця. Воно підвищить результативність та ефективність виконавчих функцій держави (особливо в тому, що стосується надання державних послуг). Водночас «електронний уряд» не обмежується взаємовідносинами держави з громадянами чи бізнесом. Він також має забезпечувати взаємовідносини всередині системи влади різних рівнів (центральний, регіональний та місцевий) і різних її гілок (виконавча, законодавча, судова). Функціонування «електронного уряду» в сучасному світі відображає рівень розвитку демократії в країні, стверджують експерти неурядових громадських організацій. З огляду на це, створення «Єдиного вікна подання електронної звітності», на їх думку, сприятиме створенню умов для максимальної відкритості та прозорості діяльності органів влади. Важливо, щоб при цьому електронні мережеві урядові сервіси мали зворотний зв’язок, тобто оперативно реагували на потреби людей, підкреслюють експерти. Органи центральної влади та місцевого самоврядування повинні використовувати отриману інформацію для формування рішень, які стосуються того, як слід надавати послуги; чуйно ставитися до потреб окремих груп людей або бізнесу; відображати реальне життя людей; полегшити можливість подати скаргу і отримати результат, коли справи ведуться неправильно. В Україні процес формування елементів «електронного уряду» має певну позитивну історію. Вже є приклади позитивного досвіду Вінниці, Донецька, багатьох інших міст.
Опубліковано у Програма сприяння парламенту | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.